Alpe Adria Championship 2012: První závodní den/O.Hertl/foto P.Štola

Čtvrtek
Tak jako každý rok, je čtvrteční den prodlouženého závodního víkendu ve znamení příjezdu závodních jezdců na mostecký autodrom. Hlavním tématem dne jsou testovací jízdy, při kterých mají závodníci možnost si „osahat" okruh v Mostě a také zvolit co nejlepší nastavení svého motocyklu na kvalifikační jízdy. Jediným opravdovým soubojem prvního závodního dne jsou kvalifikační jízdy Mistrovství České republiky ve třídě Volná do 600 ccm a Volná nad 600 ccm.

Za nepříznivého počasí, které se snažilo narušit průběh závodních klání, jezdci vyrazili do prvního kola kvalifikačních jízd. Po krátké přestávce, kterou mohli týmoví mechanici využít k další úpravě svých strojů, následovala druhá kola kvalifikačních jízdy. Jelikož, se obě jízdy sčítají, ve třídě Volná do 600 ccm dosáhl na pole position Kurt Tetál, který byl rychlejší než druhý Martin Holoubek a třetí Marek Valenta. Ve třídě Volná nad 600 ccm byl nejrychlejším jezdcem Martin Trachta, jako druhý se do závodu kvalifikoval Miroslav Pažitný a jako třetí Richard Balcar.

Pátek Páteční den se nesl ve stejném duchu jako den čtvrteční. Jedinou zajímavější, ale také nejdůležitější částí dne, byla ostrá střetnutí jezdců Mistrovství České republiky ve třídě Volná do 600 ccm a Volná nad 600 ccm. Jako první okusili adrenalinové opojení při souboji a nejcennější stupeň jezdci třídy Volná do 600 ccm. S velkou suverenitou a téměř třiceti vteřinovým náskokem zvítězil Kurt Tetál, druhý dojel Marek Valenta a na třetím místě Daniel Brož.

Jako druzí si nechali do žil vpumpovat adrenalin jezdci třídy Volná nad 600 ccm. V těsném souboji, který dvojici jezdců provázel celý závod, byl nakonec úspěšnější Martin Trachta, který projel cílem dříve než druhý Richard Balcar a třetí Jan Čeřovský.   S postupem přibývajících odjetých kol na mosteckém autodromu se počasí zlepšovalo a zlepšovalo. Věříme, že tento trend vydrží i nadále a v neděli přivítáme nádherné počasí, které podpoří soupeření jezdců na trati.