MUSCLE&FITNESS 9/2016

MUSCLE&FITNESS             9/2016

 

* Jak procvičoval Arnold Schwarzenegger bicepsy, tricepsy a předloktí v předsoutěžním období? V čem se lišil jeho trénink paží v přípravě na soutěž od fáze budování objemů? Proč u bicepsů kladl tak mimořádný důraz na supinaci zápěstí a použití jednoruček?

 

* Sedminásobný vítěz Mr. Olympia a nejslavnější kulturista všech dob je v zářijovém vydání M&F přítomný i na titulce a trhacím posteru uvnitř čísla. (Z druhé strany figuruje dvojnásobná držitelka titulu Fitness Olympia Oksana Grišina.) Vedle tréninku paží pak Schwarzenegger sdílí se čtenáři M&F také své tipy a doporučení ohledně rozvoje svalů zad.

 

* Proč byl nedávno zesnulý legendární boxer Muhammad Ali jedním z nejlepších bijců, kteří kdy stanuli mezi šestnácti provazy? V čem tkvěla Aliho výjimečnost, které byly jeho nejpamátnější zápasy a jak trénoval?

 

* Jak rozvíjí svá mamutí stehna nejmasivnější představitel současného profesionálního bodybuildingu, gigant Mamdouh „Big Ramy“ Elssbiay?

 

* Co to je – trénink s omezením průtoku krve? A proč může být tou vůbec nejlepší tréninkovou metodou budování svalů, zejména v oblasti končetin, jakou jste nikdy (prozatím) nevyzkoušeli?

 

* Jak využít trénink s lanyrozvoji kondice a zpevnění ramen a středu těla? (Ačkoli cviky na metodických obrázcích předvádí čtyřnásobná šampionka Figure Olympia Nicole Winkins, trénink není určen jen ženám, ale stejně dobře z něj mohou profitovat i muži.)

 

* Jak rozvíjí stehna a sedací svaly dvojnásobná stříbrná medailistka Bikini Olympia, půvabná Američanka Janet Layug?

 

* Památné momenty Olympie. Sedmnáct výjimečných pohledů objektivem fotoaparátu na nejprestižnější kulturistickou soutěž planety retrospektivně – od jejího začátku až po žhavou současnost.

 

* Jaká je tréninková filozofie nejúspěšnější slovenské silové trojbojařky na lifterské scéně IPF Ivany Horné?

 

* K čemu se v posilovně hodí tzv. farmářská chůze, silové cvičení dobře známé zejména ze závodů strongmanů? Proč z něj mohou dobře profitovat také kondiční cvičenci?

 

* Jak správně provádět zvedání nohou ve visu a muscle-up čili výmyk do vzporu na horizontální hrazdě?

 

* Proč je posilování – s důrazem na dolní polovinu těla – vítanou a mnohdy nezbytnou akvizicí tréninku cyklistů všech výkonnostních úrovní? Jak by měl takový silový program pro cyklisty vypadat?

 

* Proč je aerobní trénink ve stylu HIIT ideální volbou pro všechny, již usilují o redukci tělesného tuku při zachování svalové hmoty?

 

* Jak u sebe rozpoznat pokles hladiny testosteronu, jak mu předcházet, respektive naturálně docílit opět jeho přiměřených hodnot?

 

* Proč by – i přes panující předsudky – vepřové maso nemělo chybět na talíři sportovců, usilujících o rozvoj síly a svalové hmoty?

 

* V čem jsou pozitiva konzumace brusinek?

 

* Sacharidy s nízkým glykemickým indexem představují pro tělo to nejlepší palivo a prostředek obnovování zásob glykogenu po namáhavém tréninku. Které zdroje volit a jak z nich připravit opravdu chutná jídla?

 

* Proč je česnek tolik přínosný pro lidské zdraví?

 

* Jak probíhalo bratislavské setkání redakčního týmu M&F s vítězi jednotlivých kategorií 16. ročníku DO FORMY S MUSCLE&FITNESS?

 

* V jaké formě se představili nejúspěšnější závodníci v naturální kulturistice a fitness na letošním Mistrovství Slovenska SANK a českém národním šampionátu ČSNS?

 

* Jak vypadali čeští a slovenští zlatí medailistéMS 2016 v natural bodybuildingu a fitness INBA v Budapešti?

 

* Vivat Las Vegas! Chcete si prověřit své znalosti o předních představitelích profesionálního bodybuildingu a fitness, z nichž mnozí se již brzy sejdou na letošním Olympia Weekendu? Po zaslání správných odpovědí budou vylosovaní šťastlivci odměněni DVD nosiči s akčními snímky!

 

* Kdo z našinců se v dnech 15. – 18. záři představí na Olympia Weekendu 2016 v Las Vegas?

 

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 9/2016!

Copyright 2023 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign