Za nejlepšími alpskými lyžaři do Jižního Tyrolska

Začala nová sezóna Světového poháru v alpském lyžování (Fis Alpine Ski World Cup), nejnáročnějšího a nejprestižnějšího závodu ve sjezdovém lyžování. Ten zavede lyžaře i fanoušky na nejobtížnější sjezdařské svahy.

 

Historicky první závod světového poháru se uskutečnil 5. ledna 1967 v Berchtesgadenu, jeho vítězi se stali Jean-Claude Killy a Nancy Green. V současné době se závodí ve slalomu, obřím slalomu a super obřím slalomu (Super G), sjezdu a kombinaci (Super G a slalom). Muži během sezóny navštíví 20 lyžařských středisek, ženy pak 21 středisek po celém světě. Tady svedou boj o křišťálové glóby. Prvenství z loňského roku obhajují Marcel Hirscher a Lara Gut.

 

Mužská série sjezdařského světového poháru zavítá tradičně v druhé polovině prosince i do italských Dolomit a Jižního Tyrolska. Čekají na ně závody ve Val Gardeně a Alta Badii.   

 

První zastávkou je Val Gardena, kde se na sjezdovce Saslong utkají muži o prvenství v disciplínách Super G (16. 12.) a sjezdu (17. 12.). Tuto 3 446 metrů dlouhou sjezdovku s převýšením 800 metrů a maximálním sklonem 54 %, které se díky jejímu zvlnění přezdívá „Velbloudí hrby“, zdolají závodníci ve více jak 120 kilometrové rychlosti.  Obří slalom se pak jede 18. a 19. 12. na nedaleké Gran Rise. Tato 1 255 metrů dlouhá sjezdovka v lyžařském středisku Alta Badia patří k nejnáročnějším z celého seriálu.

 

Závody světového poháru v alpském lyžování jsou velkou událostí, kterou žijí nejen samotná lyžařská střediska a místní obyvatelé, ale často i celá údolí. Jsou spojena s oslavami vítězství a doprovodnými akcemi, které v kombinaci se srdečností místních obyvatel a vynikající kuchyní i tradiční kulturou tvoří jedinečný zážitek. Ten navíc umocní pobyt na zdejších farmách Roter Hahn, které se nachází v blízkosti míst konání závodů, na kterých zažijete autentickou atmosféru jihotyrolského venkova. Statky jsou ideálním výchozím místem pro sjezdové i běžkařské lyžování, skialpinismus, pěší výlety, výlety na sněžnicích či na saních tažených koňmi. V jejich blízkosti si můžete užít i lední bruslení. Na konci dne si lze odpočinout u krbu a delikátní večeře z domácích produktů. Na vybraných farmách pak lze relaxovat také ve wellness. 

 

Ve Val Gardeně, v blízkosti sjezdovky Saslong, nabízí ubytování i veškerý komfort, včetně wellness a sauny, statek Gutonhof. Hostit vás tu bude opravdový lyžařský odborník Werner Perathoner, který v minulosti sám soutěžil ve Světové poháru v alpském lyžování. Z farmy Tiscion v městečku Ortisei budete mít ideální spojení jak na závody ve Val Gardeně, tak i na známý lyžařský okruh Sella Ronda. Nedaleko zimního střediska Alta Badia, které je také součástí okruhu Sella Ronda, pak lze využít ubytování na zrekonstruovaném statku Ferienhof Sovi, či na farmě Maierhof, ze které vás na sjezdovku bezplatně dopraví ski bus.    

O značce kvality Roter Hahn

Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1 600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality -  čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek - jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Návštěvníci si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání. V roce 2012 strávili turisté na farmách označených znakem červeného kohouta přes dva miliony noclehů. Kromě ubytování na farmách provozuje sdružení Roter Hahn rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn (v češtině, němčině, angličtině, italštině

a polštině) najdete zde: http://www.roterhahn.cz/cz/.

 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign