AutoDesign&Styling č. 29 v prodeji od začátku dubna!

AutoDesign&Styling č. 29 v prodeji od začátku dubna!

Na českém trhu dnes pravděpodobně nenajdete automobilový časopis s podobně originální titulní stranou a stejně výjimečný je i obsah aktuálního vydání magazínu AutoDesign&Styling, které právě vychází.

Cover story: Alfa Romeo Design

Jak už titulní strana napovídá, hlavní téma je věnováno designu Alfy Romeo, které pečlivě zpracoval stálý spolupracovník redakce Jiří Hulák z Národního technického muzea Praha. Alfa má bohatou tradici a mnoho ikonických vozů, na kterých se podíleli největší italští karosářští mistři. Přesto byste jen těžko hledali podobně ucelený materiál mapující nejdůležitější okamžiky ve vývoji designu Alfy, jako je v aktuálním AD&S.

auto22

Škoda Vision WRC concept
Jedním z dalších projektů, které najdete jen na stránkách AD&S je vize soutěžního vozu Škoda WRC, zpracovaná podle nového designérského směru mladoboleslavské automobilky. Spekulace ohledně návratu škody do WRC dostává díky špičkovým skicám designéra Pavla Hrubého reálnější podobu a mimo jiné také připomíná 110. výročí škodováckého motorsportu.

Color & Trim, Ford of Europe
Další z designérů, se kterým se můžete na stránkách setkat je Ruth Pauli, šéfdesignérka oddělení Color & Trim Ford of Europe. Pokud nemáte přesnou představu co si pod názvem tohoto oddělení můžete představit, nalistujte stranu 46.

Geneva No. 81: Trendy
Přestože od Ženevského autosalonu už uplynul nějaký pátek, nemohli jsme vynechat krátké ohlédnutí za největšími trendy a zajímavostmi, které nejprestižnější světový autosalon přinesl.

auto22

Očima šéfdesignéra: Peugeot 508
V Ženevě jsme ovšem jen nesledovali novinky, ale také mluvili přímo s designéry. Jedním z nich byl Pierre Paul Mattei. Popsal nám nejzajímavější prvky Peugeotu 508, za jehož design byl zodpovědný. Zaručujeme vám, že po přečtení jeho autentických komentářů budete vidět design 508 ve zcela novém světle.

Osobnost: Paul Bracq
V AD&S č. 29 nechybí ani tradiční portrét osobnosti automobilového designu. Tentokrát jsme vybrali další z opravdových legend a megatalentů. Francouz Paul Bracq, navrhoval slavné Mercedesy (např. Mercedes-Benz 600, 1963-1981), nesmazatelný otisk nechal i u BMW (např. BMW 633CSi (E24)‚1976-84), pracoval pro Peugeot, ale navrhl i design francouzského rychlovlaku TGV.

Moto design: FGR Midalu & Stanislav Hanuš
FGR Midalu je originální český motocykl se šestiválcovým motorem a designem, který odpovídá absolutní špičce. V našem článku najdete všechny zajímavosti z vývoje, včetně rozhovoru se Stanislavem Hanušem, který je zodpovědný za jeho design. 

wow!design
Renault Captur, BMW ConnectedDrive, Mazda Minagi concept, Smart Forspeed concept, Volkswagen XL1

testy
Volvo V60 D5 AWD, Jeep Grand Cherokee 3,6 V6, Alfa Romeo 159 SW 1750 Tbi, Peugeot Partner Tepee 1,6 Hdi, Ford Mondeo kombi 2,2 TDCi, Volkswagen Passat 1,8 TSi

Více o aktuálním vydání časopisu autoDesign&Styling na www.auto-design.cz

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign