MUSCLE&FITNESS 2/2012

* Procházíte zrovna uspěchaným obdobím a na trénink ám najednou zbývá žalostně málo času? Zajímá vás, jak si pořádně zatrénovat, zrychlit tep a podpořit svalové přírůstky za pouhou půlhodinu či méně?

  * Jste začátečník nebo se do posilovny vracíte po delší prodlevě? Zajímá vás, jak během jednoho měsíce položit solidní základy pro další výkonnostní růst? Odpověď nabízí specializovaný čtyřtýdenní program, navyšující náročnost zatížení na týdenní bázi. Co týden, to jiný tréninkový rozpis, více cviků i sérií! Součástí článku je i metodický popis všech 25 cviků, zahrnutých do programu.  

* Co doporučuje začátečnicím špičková profesionální figure závodnice Mary Elisabeth Lado? Jak má podle ní vypadat tréninkový plán pro úvodní čtyři týdny ve fitcentru?  

* Které typy posilovacího načiní a proč byste neměli v tréninku přehlížet, myslíte-li to s budování svalů a síly vážně?  

* Co na sebe prozradil loňský mistr světa a Evropy v klasické kulturistice Tomáš Lukáč? Jaká je jeho tréninková a stravovací filozofie, jež ho během minulého roku přivedly k zmiňovaným úspěchům?  

* Jak vypadali všichni medailisté MS 2011 IFBB v kulturistice mužů v indickém Mumbaii? K výjimečným momentům loňského šampionátu se vrací také rubrika MUSCLE NEWS extra, jež zachytává členy slovenské výpravy v pestrých lokacích indické metropole, netradičně mimo soutěžní podium. Úspěchy slovenských kulturistů na MS 2011 rezonují i na trhacím posteru, na němž figuruje mistr světa nad 100 kg Rastislav Solár (foto Igor Kopček). Z druhé strany pak zejména mužské oko potěší brazilský sexappeal v podání profesionální figure závodnice Larissy Reis.  

* Jak vnímá Dr. Luděk Nosek setkání s legendami světového bodybuildingu - s nimiž ho v nejednom případě pojí přátelské vazby - během loňské show Return of the Legends? Více v původní reportáži ze soutěže profesionálních kulturistů starších 40 let, pořádané Češkou Jarkou Kastnerovou v Miami na Floridě. Sugestivní vyprávění autora doplňují aktuální fotografie všech třinácti účastníků klání, včetně Pavola Jablonického (49), či 56letého Libanonce Samira Bannouta, vítěze Mr. Olympia 1983!  

* V jaké formě se prezentovali všichni finalisté Grand Prix Senec 2011 a Aminostar Natural Cupu 2011? Jak se vedlo českým a slovenským „naturálům" na INBA Natural Olympia 2011 v americkém Renu (Nevada)?  

* Co radí a doporučuje úspěšný naturální kulturista a výživový poradca Jan Caha všem těm, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu?  

* Jak vzpomíná český nováček v profi-lize IFBB Petr Vaniš na své vystoupení na 212 Iowa Pro 2011, kde se mu hned napodruhé povedlo kvalifikovat na letošní Olympia Weekend?  

* Jak probíhala armwrestlerská zápolení na MS 2011 v Alma-Atě (Kazachstán) z pohledu členů čtyřnásobně zlaté slovenské výpravy?   * Dnes máme kura! Čtyři recepty na zdravé a chutné jídla z grilovaného kuřete.  

* Co přivedlo Bratislavana Rastislava Mráza na cestu bojových umění a k samurajskému titulu Kyoshi, jimž se ve světě mimo Japonska hrdí pouze pět lidí?  

* In memoriam: Vasilij Alexejev. Rozlučka s nedávno zesnulou vzpěračskou legendou.  

* Čím si přešel během tří měsíců trvání jedenáctého ročníku soutěže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS Jaroslav Černý, vítěz kategorie mužů nad 45 let? A jak vypadá zbývající šestice finalistů téže věkové kategorie?  

* Jak vidí budoucnost Arnold Sports Festivalu v příštích letech jeho duchovní otec Arnold Schwarzenegger? A jaké jsou jeho plány po ukončení politické kariéry? Na tyto a další otázky M&F odpovídá věhlasná kulturistická ikona v exkluzivním interview.  

* James Bond, agent jejího veličenstva s povolením zabíjet, se letos na filmovém plátně dočká již svého třiadvacátého dobrodružství. Chcete si v tomto směru prověřit své znalosti? Po zaslání správných odpovědí budou vylosovaní šťastlivci odměněny DVD nosiči s akčními snímky!  

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 2/2012!   

Copyright 2023 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign